Trenerska ODYSEJA

Blog Trenera Odysei Umysłu w Polsce

Warsztaty oparte na działaniach Odysei po raz drugi

Dzisiaj kolejny krótki wpis, w którym chciałbym pokazać małą fotorelację z Warsztatów Odysei Umysłu podczas Dni Kościana. Cztery grupy dzieciaków, które w większości się nie znały spotkały się na pl. Wolności, aby wspólnie rozwiązać postawione przednimi zadanie. W tym roku zmierzyli się z „Mistrzostwami kreatywności”. Więcej wspominałem o tym we wpisie „Odyseja Umysłu przez cały rok”

Ich zadaniem było wymyślenie nowej dyscypliny sportowej, która łączyła kreatywne myślenie i zabawę. Następnie musieli skonstruować urządzenie lub stadion (miejsce), na którym można byłoby ową dyscyplinę trenować. Powstawały niesamowite koncepcje, takie jak rura zagadek, tor przeszkód z zadaniami matematycznymi, sala fitness czy wieża z umieszczonym na szczycie boiskiem do koszykówki. Jednak największym zaangażowaniem wykazały się Juniorki 🙂 dosyć, że zbudowali różne wehikuły i pojazd, to w dodatku stworzyli do tego całe przedstawienie wraz z sygnalizacją świetlną i znakami drogowymi 🙂 A wszystkie zespoły pracowały nad tym przez 2,5 godziny.

Wspaniały czas spędzony wśród rozbawionych i „zapracowanych” przyszłych odyseuszy 🙂 Poniżej jak wspominałem relacja foto, a na profilu na Instagramie i FB była relacja na żywo z wydarzenia 😉

Tagged:
Jestem ojcem dwójki dzieci, mężem wspaniałej Basi. W skrócie: Trener Odysei Umysłu; Czytam książki; Biegam; Pracuję jako administrator Systemów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

You Might Also Like