Trenerska ODYSEJA

Blog Trenera Odysei Umysłu w Polsce

Wakacje rozpoczęte, choć do urlopu jeszcze daleko 🙂 

A więc zasiadłem do napisania 🙂 po kilku przygodach i dziwnych sytuacjach w minionych dwóch tygodniach opuściłem jeden tydzień z wpisem. Więc czas nadrobić i być bardziej regularnym również w wakacje 🙂 nie pracuje w szkole więc nie mam prawie dwóch miesięcy urlopu (prawie bo wiem, że wcale tak dobrze nauczyciele nie mają) dlatego wpisy będą się pojawiały regularnie. Dzisiaj trochę o tym co pojawi się nowego na blogu oraz pewne porównanie związane z kreatywnością.

Odysejowy mundial 🙂 

Kibice już pewnie ochłonęli po występie polskiej reprezentacji na mundialu 🙂 ale przy okazji wspomnę o występach naszych drużyn na Finałach Światowych Odysei Umysłu w USA. Niefortunnie pominąłem wpis na ten temat, a było to dość dawno. Na oficjalnej stronie Odysei www.odyseja.org można dokładnie przeczytać o wynikach, ja chciałbym wspomnieć tutaj i pogratulować wszystkim drużynom, które się do tego przyczyniły. A mianowicie zajęcia pierwszego miejsca w kwalifikacji krajów na finałach światowych 🙂

BIAŁO-CZERWONI NAJLEPSI NA ŚWIECIE! Na 39. Finałach Światowych Odysei Umysłu w USA,
w roku setnego jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza reprezentacja okazała się najsilniejsza ze wszystkich, bijąc dotychczasowy rekord i zdobywając łącznie aż czternaście trofeów – w tym cztery złote, trzy srebrne, pięć brązowych i dwie prestiżowe Nagrody Ranatra Fusca za Wybitną Kreatywność.

Możemy być dumni z odyseuszy i trenerów 🙂

usa wyniki odyseja

Co nowego się pojawi?

Nowości będzie kilka chciałbym jednak część z nich już ujawnić 😉 gdzieś przeczytałem bądź usłyszałem, że tak oficjalnie bardziej motywuje do działania 😉 Ma być krótko więc co mnie i czytelników czeka, to wpisy gościnne osób bardzo blisko związanych z Odyseją Umysłu jak i trenerów oraz związanych z edukacją, która odbiega od tzw. „norm” szkolnych. Chcę w ten sposób budować w społeczności wizję, że szkoła czy edukacja nie musi być zamurowana w szkołach i ławkach jak, to się obecnie dzieje. Kolejna zmiana, to oprócz dzielenia się informacją jakie książki czytam lub przeczytałem (link do strony Czytam książki) będę umieszczał recenzje wybranych książek oraz jak się uda, to możliwość wypożyczenia 🙂 Chciałbym żebyście również i Wy dzieli się np. w komentarzach książkami, które warto przeczytać. Możecie je również podsyłać mailem lub na portalach społecznościowych (zachęcam do śledzenia mnie na tych portalach 🙂 ). Trzecia rzecz, to webinar lub live w social media związany z treningiem kreatywności, więcej szczegółów wkrótce 😉  Resztę nowości będę umieszczał sukcesywnie 🙂

Miało być porównanie!

Tak jest! Dzisiaj chciałbym rozpocząć cykl wpisów przedstawiających różne spojrzenia na kreatywność oraz sposoby pracy z kreatywnością. Jestem w trakcie lektury „Kreatywni. I masz pomysł na wszystko” S. B. Kaufamana. Przytoczone są tam badania nad kreatywnością gdzie można przeczytać, że kreatywni ludzie mają chaos w głowach. I teraz mogła by się polać fala krytyki, ale jak to? Przecież są to ludzie z masą pomysłów, a nie bałaganem w głowie. Jednak nie o to tutaj chodzi. Wspomniany chaos odnosi się do zupełnie innych aspektów kreatywności i twórczego myślenia. I tym tematem zajmę się już w kolejnym wpisie rozpoczynającym wyżej wspomniany cykl. Zatem jeśli chcesz być na bieżąco zachęcam do zapisania się na newsletter.

Zapisz się na newsletter i bądź w kontakcie ze mną 🙂

* wymaganeJestem ojcem dwójki dzieci, mężem wspaniałej Basi. W skrócie: Trener Odysei Umysłu; Czytam książki; Biegam; Pracuję jako administrator Systemów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

You Might Also Like