Trenerska ODYSEJA

Blog Trenera Odysei Umysłu w Polsce

Podcasty? Co to jest? Takie pojawiło mi się pytanie jak pierwszy raz trafiłem na podcast Michała Szafrańskiego o finansach. Dlatego dzisiejszy wpis poświecę właśnie podkastom. 

Czym jest podcast?

Najprościej mówiąc podkasty są internetowymi audycjami w formie dźwiękowej lub filmowej. Dostępne w każdej chwili na dowolnym urządzeniu. Zatem możemy ich słuchać w dowolnym czasie i miejscu. Nie ma też (z tego co się orientuję) dziedziny, w której podcasty nie są tworzone. Poruszają tematykę edukacji, biznesu, rodziny, rozwoju osobistego a nawet motoryzacji. A także są podcasty, dzięki którym możemy np. uczyć się lub szlifować języki obce. Oczywiście możemy słuchać produkcji polskich, jak i zagranicznych. 

Sam ich słucham.

Poniżej spisałem listę podcastów, których sam słucham idąc na pociąg, wracając do domu z pracy czy nawet biegając. Ja generalnie słucham ich, aby poszerzać swoją wiedzę, ale również żeby się wyłączyć i pomyśleć o czymś innym. Lista jest oczywiście bardzo subiektywna i warto poszukać swoich podcasterów, którzy zainteresują.

Lista:

Tych podcastów słucham regularnie:

 1. Michał Szafrański – Więcej niż oszczędzanie pieniędzy 
 2. Marek Jankowski – Mała Wielka Firma
 3. Dominik Juszczyk – Z pasją o mocnych stronach
 4. Joanna Golańska – Pogaducha
 5. Krzysztof Kempiński – Porozmawiajmy o IT

Natomiast te podcasty odtwarzam w zależności od poruszonych tematów:

 1. Agata Chmielewska – Firma on-line
 2. Radosław Budnicki – Lepiej teraz
 3. Jarek – Ojcowska Strona Mocy
 4. Ludwik C. Siadlak – Life Hacking Podcast
 5. Pat Flynn – The Smart Passive Income Podcast

Jak i gdzie słuchać?

Podkasty możemy odsłuchać lub obejrzeć bezpośrednio na stronach twórców, a czasami pobrać jako plik mp3. Istnieją również aplikację na systemy Android i Apple.

 • Google Podcast
 • Podcast Addict 
 • iTuns
 • Pocket Casts
 • Player FM
 • YouTube

Wszystkie podcasty, które wymieniłem szczerze polecam. Sam poszukuję i odsłuchuję inne podcasty. I na liście pojawiają się nowe lub po pierwszym odcinku rezygnuję i szukam dalej. Z niektórych podcastów zrezygnowałem w trakcie słuchania. W dzisiejszych czasach jest to bardzo dobre źródło wiedzy i poszerzania wiedzy. 

A Ty słuchasz podcastów? Jeśli tak, to zachęcam do podzielenia się w komentarzach, mailem lub na social mediach.

Zachęcam do śledzenia na portalach społecznościowych (Instagram, Twitter) oraz zapisów na newsletter.

 

Zapisz się na newsletter i bądź w kontakcie 🙂

* wymaganeTagged:
Jestem ojcem dwójki dzieci, mężem wspaniałej Basi. W skrócie: Trener Odysei Umysłu; Czytam książki; Biegam; Pracuję jako administrator Systemów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

You Might Also Like