Trenerska ODYSEJA

Blog Trenera Odysei Umysłu w Polsce

Odyseja Umysłu przez cały rok

Rok Odysei Umysłu dość pracowity 🙂

Jak już wspominałem w kilku wpisach ten rok odysejowy był dość pracowity i obejmował wiele nowych wyzwań i działań 🙂 co oczywiście przełożyło się na nowe doświadczenia i kolejną zdobytą wiedzę jako trenera i nie tylko. Jednak to nie koniec odysejowych działań na ten rok 🙂 przede mną jeszcze co najmniej dwa przedsięwzięcia związane z odyseją. Chciałbym pokrótce przedstawić je w tym wpisie i może zachęcić do udziału.

26 maja 2018

W tym dniu będzie organizowana druga już edycja warsztatów Odysei Umysłu w strefie dziecka podczas Dni Kościana (woj. wielkopolskie). Są to bezpłatne warsztaty organizowane w celu promocji idei Odysei ale również drużyny kościańskiej i promowania udziału w nowych drużynach. Ale również daje możliwość doświadczenia innej formy spędzania czasu czy realizowania swoich talentów. W ubiegłym roku zebrały się cztery grupy chętnych, podzielone na pierwsze 3 grupy wiekowe. Zadaniem było stworzyć Kościan przyszłości. Dzieci wykorzystały swoją fantazję i powstały świetne projekty nowych budynków, placów zabaw i szkół, które chcieli by mieć w swojej miejscowości. Zwieńczeniem zabawy było podsumowanie przy obecności Burmistrza i Wice Burmistrza miasta Kościana i podzielenie się wrażeniami. Relację z tej akcji możecie zobaczyć na stronie https://mlodypolitechnik.pl/odyseja-umyslu/odyseja-w-koscianskiej-strefie-dziecka/

W tym roku również zaprosiliśmy rodziców i dzieci do udziały w tym wydarzeniu 26 maja 2018 roku. Tegorocznym zadaniem dla dzieciaków będą „Mistrzostwa kreatywności”. „MISTRZOSTWA KREATYWNOŚCI” Grupa musi wymyślić nową dyscyplinę sportową związaną z myśleniem i zabawą a następnie zbudować dla tej dyscypliny stadion, bieżnie lub urządzenie, które pozwoli ten sport trenować. Mam nadzieję, że akcja będzie równie barwna, inspirująca i dająca masę zabawy 🙂 oczywiście pojawi się relacja na blogu z całego wydarzenia, jak i live na na protalach gdzie możecie znaleźć linki na samej górze pod nazwą blogu.

 

Noc twórczego poznania

Kolejną akcją jest Noc twórczego poznania organizowana przez Społeczną Szkołę nr 2 w Poznaniu. Jest to już 3 edycja NTP gdzie dzieciaki zjeżdżają się na kilka nocnych godzin aby w małych grupkach budować wspólne rozwiązania problemu spontanicznego, a w całości integrować się i poznawać z innymi drużynami.

Noc twórczego poznania

która odbędzie się w nocy 16/17 czerwca 2018 r. w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 w Poznaniu.

Celem spotkania jest integracja naszego lokalnego, odysejowego środowiska oraz wymiana doświadczeń trenerów, dzieci i młodzieży. Wspólnie możemy zdziałać więcej! Mile widziane są również drużyny z innych regionów Polski.

Ja nie tylko pojadę z moją drużyną, ale będę miał również przyjemność zorganizować kolejne spotkanie dla trenerów. Tym razem spotkanie będzie połączone z praktycznymi warsztatami oraz wymianą doświadczeń wśród trenerów. Wszystkie szczegóły oraz zapisy na owa noc znajdziecie na stronie http://odyseja.spolecznadwojka.pl/aktualnosci/noc-tworczego-poznania-2018/

Jeśli ktoś z Was już się zapisał dajcie znać w komentarzach 🙂

Ostatnia rzecz…

Oczywiście w tym poście 🙂 ponieważ jeszcze kilka rzeczy powstanie do mniej więcej września więc na pewno będę informował Was na tym blogu. Jedna nowość, która zaistniała na dniach to profil utworzony na FB. Jeśli jesteście zainteresowani i ten portal bardziej Wam odpowiada, to zachęcam do kliknięcia „Lubie to” i śledzenia. Ze względu na różne kwestie z RODO chwilowo postanowiłem wyłączyć opcję newslettera. Dlatego wszystkie informacje o nowych postach będą się pojawiały na Twitterze, Instagramie i FB. Link do profilu na Facebook facebook.com – blog.arturm.pl

Udanego majowego miesiąca 😉

Jestem ojcem dwójki dzieci, mężem wspaniałej Basi. W skrócie: Trener Odysei Umysłu; Czytam książki; Biegam; Pracuję jako administrator Systemów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

You Might Also Like