Trenerska ODYSEJA

Blog Trenera Odysei Umysłu w Polsce

Pierwsze Eliminacje Regionalne
w Katowicach za nami.

W dniu 3 marca 2018 pierwszy raz odbyły się eliminacje w Katowicach w szkole nr 33. Zastąpiły eliminacje w Krakowie. Czy zagoszczą na stałe w Katowicach nie wiem, ale przypuszczam, że tak.

Były to również dla mnie pierwsze eliminacje poza Poznaniem. Dzięki wspaniałej drużynie Odyseuszek w Tychach.

Fotografia wykonana w Szkole Podstawowej nr. 33 im. St. Ligon w Katowicach

Przebieg…

Czy eliminacje różniły się czymś od innych? Nie. Poza budynkiem i innymi szczegółami z tym związanymi eliminacje są takie same. Uwielbiam atmosferę i ducha Odysei, które są obecne na każdym kroku. Moja drużyna Odyseuszek startowała w problemie 5 „Nieziemska miejscówka”. Po pierwszym rzeczywistym spotkaniu w Tychach w piątek przed występem byłem zachwycony drużyną i tym jak dzieliły się uśmiechem i zaangażowaniem. Jak pisałem w poście ER Katowice była, to moja wirtualna drużyna. Dziewczyny musiały nad wszystkim czuwać same, a ze mną łączyć się tylko online. Spontany ćwiczyły same lub ze mną „wisząc” na telefonie 🙂 Przy tym wszystkim wystrzegając się Pomocy z Zewnątrz i zachowując większość tego co się działo w „tajemnicy” przed innymi 🙂 poza trenerem oczywiście 😉

Całą sobotę spędziliśmy w szkole na eliminacjach. Dziewczyny wraz ze mną okupiły się gadżetami odysejowymi (w tym roku hitem były skarpetki z Omerem)  oraz zaangażowały się w Strefie Odysejowej Ekspresji. Od rana pierwszy raz spotkały się oficjalnie ze Problemami Spontanicznymi. Później czekając na występ oglądaliśmy i kibicowaliśmy innym drużyną na ich występach. Dzięki temu poznaliśmy nowe drużyny i trenerów. Część z nich była również debiutantami jak moja drużyna. Przed godziną 14 udaliśmy się do Sędziny Sceny, gdzie rozpoczęły się procedury związane z występem. A po tym 8 minut zmagań z przygotowanym występem przed Sędziami i widownią. Cały występ dla mnie jak i publiczności był niezwykłym doświadczeniem. Bardzo się ucieszyłem z tego co dziewczyny osiągnęły i jak trwały do samego końca, aby osiągnąć odysejowe cele.

Skąd zatem tytuł Nagroda Omera?

Na gali finałowej oprócz wyników z eliminacji wręczane są nagrody specjalne. Jedną z takich nagród jest Nagroda Omera. Czym jest ta nagroda?

Nagroda Omera jest nagrodą za Postawę Fair-play. Nasza maskotka – szop imieniem OMER – pragnie wyróżnić
osoby i drużyny przejawiające wyjątkowo sportową postawę, unikalny talent bądź też postępowanie godne
naśladownictwa – zgodne z duchem programu Odyseja Umysłu.

Nasza drużyna miała ten zaszczyt, że otrzymała
Nagrodę Omera zarówno dla całej drużyny jak i trenera.

 

Urokliwa, uroczysta, urocza – Ceremonia Ogłoszenia Wyników za nami. Wszystkim przybyłym na Eliminacje Regionalne w Katowicach DZIĘKUJEMY i mówimy DO ZOBACZENIA! ❤️

Posted by Odyseja Umysłu w Polsce on Samstag, 3. März 2018

 

Bardzo dziękuje w tym miejscu wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki i wspierali podczas tych kilku miesięcy. Szczególne podziękowania dla osób, które nominowały nas do tej nagrody i moim Odyseuszką za nominacje mnie jako trenera.

A już niebawem kolejne zmagania z Eliminacjami tym razem w Poznaniu 10 marca 2018. Pojawi się oczywiście osobny wpis.

Tagged:
Jestem ojcem dwójki dzieci, mężem wspaniałej Basi. W skrócie: Trener Odysei Umysłu; Czytam książki; Biegam; Pracuję jako administrator Systemów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

You Might Also Like