Trenerska ODYSEJA

Blog Trenera Odysei Umysłu w Polsce

Eliminacje Regionalne w Poznaniu

Eliminacje Regionalne w Poznaniu odbyły się co prawda już 9 marca jednak dzisiaj krótki wpis o tym co się działo.

Młodsza Drużyna

W tym orku prowadziłem dwie drużyny odysejowe dla Fundacji „MŁODY POLITECHNIK”. Pierwsza drużyna maluchów, która postanowiła wystartować w 3 problemie i 1 grupie wiekowej. Wiktoria (5 lat), Franek (7 lat), Ignaś (7 lat) i Franek (10 lat) zmierzyli się z 14 drużynami z 16 zgłoszonych. Otrzymując ostatecznie wspaniały wynik i zajmując 8 miejsce. Dzięki nowemu doświadczeniu, zabawie i nowym pomysłom Drużyna już planuje udział w kolejnym roku i start w Eliminacjach Regionalnych w Poznaniu. Dla mnie, jako trenera były to niesamowite przeżycia, ponieważ w drużynie po raz pierwszy brały udział również moje dzieci 🙂

1 grupa wiekowa, problem 3

Starsza Drużyna

Natomiast starsza grupa w składzie Maja, Michał, Jakub, Mikołaj i Oskar wystartowali w 2 grupie wiekowej z 1 problem. Występ okazał się nie łatwym zadaniem, ale możliwym do zrealizowania. Efektem było drugie miejsce w grupie i awans do Gdyni na Ogólnopolskie Finały Odysei Umysłu. Zatem kolejne dni spędzamy na przygotowaniach do wyjazdu, który będzie miał miejsce w dniach 29-31 marca 2019. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na występ naszej drużyny 30 marca na godzinę 10:20 w sali E Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Nagroda im. Prof. Sołowiej

Co roku Fundacja Odyssey of the Mind Polska przyznaje szczególną nagrodę im. Prof. Sołowiej:

Nagroda im. Prof. Sołowiej może zostać przyznana każdemu aktywnemu trenerowi Odysei Umysłu, który – oprócz pracy ze swoimi Odyseuszami – z własnej woli w jakiś szczególny sposób wsparł i/lub wspiera rozwój programu w Polsce.
Wkład kandydata w rozwój polskiej Odysei Umysłu może mieć dowolny charakter – musi jednakże:
być dobrowolny i wynikać z własnej inicjatywy danej osoby,
wykraczać ponad to, co robi każdy trener, czyli dobrą pracę z drużynami,
wnosić jakiegoś rodzaju nową jakość w funkcjonowanie programu w Polsce.
Wzięte pod uwagę może być:
przedsięwzięcie już zrealizowane,
projekt będący obecnie w toku,
konkretny, jasno opisany i mający duże szanse na sukces pomysł jakiegoś innowacyjnego działania, którego realizacja przekracza indywidualne możliwości nominowanej osoby.

Na Eliminacjach Regionalnych prezentowani są kandydaci nominowani w danym roku do tejże nagrody, a następnie w Gdyni nagroda jest przyznawana jednemu z kandydatów. W tym rok ku mojemu zaskoczeniu taką nominację otrzymałem również ja 🙂

Nominowani do Nagrody im. Profesor Józefy Sołowiej za zaangażowanie na rzecz rozwoju Odysei Umysłu w Polsce zostali:

Trener Artur Molendowski z Kościana za prowadzenie bloga blog.arturm.pl, na którym przybliża program czytelnikom i dzieli się swoimi doświadczeniami; za promocję Odysei w rodzinnej miejscowości; oraz za udzielanie trenerom w potrzebie odpowiedzi i porad na nieoficjalnej trenerskiej grupie na FB.

Za nami pełna emocji ceremonia, podczas której wszyscy razem i głośno pokazaliście, jak bliski jest Wam odysejowy duch! Wasza przygoda się nie kończy – marzcie, myślcie i twórzcie każdego dnia! Dziękujemy! 🙂

Opublikowany przez Odyseja Umysłu w Polsce Sobota, 9 marca 2019
Wszystkie cytaty pochodzą z oficjalnej strony Odysei Umysłu w Polsce www.odyseja.org 

Cóż, przed nami ostatni tydzień przygotowań do Finałów i widzimy się w Gdyni. W tym miejscu dziękuję również wszystkim czytelnikom bloga i zachęcam do śledzenia w social mediach oraz kontaktu mailowego jeśli macie jakieś pytania.

KREATYWNEGO DNIA! 🙂

Jestem ojcem dwójki dzieci, mężem wspaniałej Basi. W skrócie: Trener Odysei Umysłu; Czytam książki; Biegam; Pracuję jako administrator Systemów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

You Might Also Like