Trenerska ODYSEJA

Blog Trenera Odysei Umysłu w Polsce

3 miejsce – problem 2, grupa wiekowa 2

W dniu 10 marca drużyna z Kościana (Młody Politechnik), którą prowadzę od 3 lat wystąpiła na eliminacjach regionalnych Odysei Umysłu w Poznaniu. Zaprezentowała się wyjątkowo w problemie 2. Dotychczas startowali w problemie 1. Mimo obawy przed przedstawieniem, w którym nie mogli używać słów stanęli na wysokości zadania i rozwiązali problem. Efektem ich pracy było 3 miejsce w swojej grupie wiekowej.

Finał Ogólnopolski

Nie będę w szczegółach opisywał przedstawienia. Jednak występ drużyny oraz rozwiązanie Problemu Spontanicznego dał drużynie na tyle punktów, aby zdobyć ponad 300 pkt przeliczonych i uplasować się na 3 miejscu. Dzięki temu drużyna ma możliwość zaprezentowania się na Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu w Gdyni. Finały odbędą się w dniach 24-25 marca 2018 w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym. Jest, to już drugi występ tej drużyny na Finałach w Gdyni. W zeszłym roku występując w problemie 1 drużyna zdobyła nagrodę Ranatra Fusca.

Czym jest to wyróżnienie?

Nagroda Ranatra Fusca za Wybitną Kreatywność to najwyŜszy zaszczyt w Odysei Umysłu. Przyznawana jest
druŜynom, które podjęły wyjątkowe ryzyko twórcze lub wykazały się niezwykłą kreatywnością poprzez pomysł,
rozwiązanie lub działanie łamiące schematy i daleko wykraczające poza przewidywalne ramy rozwiązania
danego Problemu.

Niestety nie udało się na Finałach przejść dalej. Teraz drużyna ma dwa tygodnie, aby dopracować swoje obecne rozwiązanie i zobaczymy co przyniesie w tym roku Gdynia.

Co robić w Gdyni?

Będąc na Finałach w Gdyni warto zwiedzić kilka punktów. Pierwszy z nich, to impreza integracyjna Odysei Umysłu w sobotę wieczorem na Arenie 🙂

Kolejny punkt, to odwiedzenie Centrum Nauki EXPERYMENT, który znajduje się w budynkach Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego. Nasza drużyna ponieważ ma co roku noclegi w pobliżu plaży, to również i tam się pojawimy jako punkt główny wycieczki.

Warto tez wspomnieć, że na finałach są drużyny kumpelskie wyznaczane przez Organizatorów dlatego warto również spotkać się z nimi, aby zdobyć nowych kolegów/koleżanki a także kibicować na ich występie.

Można by tutaj wymieniać również inne atrakcje Trójmiasta czy samej Gdyni, jednak każdy musi to dostosować do własnych możliwości logistycznych i czasowych.

 

Będę się starał umieszczać relację z finałów na blogu, koncie na Twitterze oraz na grupie trenerów na Facebook.

Nawet Trener musi pomyśleć 😉 fot. Paweł Sałacki

 

Jestem ojcem dwójki dzieci, mężem wspaniałej Basi. W skrócie: Trener Odysei Umysłu; Czytam książki; Biegam; Pracuję jako administrator Systemów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

You Might Also Like